BEVEZETŐ ELŐADÁSOK
Bevezető előadás: Miért fontos az első három év?, Pintér László
A gyermekkor első három éve az a meghatározó időszak, amelynek során későbbi pszichológiai fejlődésünk megalapozódik. Az életünk ezen szakaszában jelen lévő ritmusok és folyamatok, valamint a bennünket körülvevő körülmények kihatással lesznek jövőbeni pszichés-érzelmi formálódásunk mikéntjére, önérzékelésünk alakulására...
Bevezető előadás: A hiszti gyermekkkorban, Maja Petković
A kontrollálatlan érzelmi kitörések vagy hisztirohamok gyakran a szülők rémálmává válnak, főképp akkor, ha nem értik, hogy pontosan mi is zajlik ilyenkor a gyermekükben. Csodálatos gyermekeden, aki néhány perccel ezelőtt még egy pici angyal volt, hirtelen heves érzelmi vihar söpör végig, csak azért mert nem kaphatott meg még egy nyalókát.
Bevezető előadás: A kötődés jelentősége a gyermek fejlődésében, Verdes Dóra
Gyermekünk kötődik hozzánk. Ez alapvető szükséglete. Életben maradásának feltétele. Kötődésének ténye függetlene attól, hogy hogyan viszonyulunk gyermeki lényéhez és hogyan reagálunk az ő megnyilvánulásaira.
Online előadás: Traumatizáció az első életévekben, Szemerey Márton
Idegrendszerünk fejlődésének folyamata már a méhen belül megkezdődik, azonban a születés utáni években bontakozik ki a maga teljességében. Ebben kulcsszerep jut a kisgyermek környezetében lévő felnőtteknek...
Bevezető előadás: Kapcsolatközpontú szülőség, Kishonthy-Kardos Rita
Szülőközpontú nevelésről akkor beszélünk, ha a gyermek kimondottan a szülő igényeit elégíti ki, legyen az a családi vállalkozásba való besegítés, vagy akár megvalósítatlan karrierálmok betöltése anya és apa legnagyobb örömére.